WESCO 4A
FIRST TEAM
Pitchers
Sophie Frost, jr., Jackson
Sarah Johnson, fr., Lake Stevens
Catcher
Morgan Greenlee, sr., Snohomish
First base
Taylor Adams, soph., Jackson
Second base
Payton Beaver, soph., Lake Stevens
Shortstop
Cassidy Fifield, sr., Lake Stevens
Third base
Amie Browder, sr., Lake Stevens
Outfield
Sammi Reynolds, fr., Snohomish
Aubrey Peterson, sr., Cascade
Alyssa Simons, jr., Snohomish
Designated hitter
Tehya Harney, sr., Lake Stevens
Utility
Kayla Ellis, sr., Jackson
SECOND TEAM
Pitchers
Bailee Greenlee, fr., Snohomish
Mackenzie Schultz, fr., Monroe
First base
Makala Akers, soph., Lake Stevens
Second base
Bailee Senner, sr., Monroe
Shortstop
Kiley Ochoa, sr., Monroe
Third base
Shayla Hendrickson, jr., Jackson
Outfield
Lily Larson, jr., Lake Stevens
Kaylie Guzman, sr., Lake Stevens
Megan Rybar, soph., Monroe
Designated Hitter
Kacey Hvitved, soph., Monroe
Utility
Ame Bridgman, soph., Snohomish
HONORABLE MENTION
Kaeteleen Setvick, Mariner
Michaela Johnson, Monroe
Paityn Cyr, Mount Vernon
Carmen Morrison, Snohomish
Ruby Butler, Snohomish
Peyton Larsen, Mount Vernon
Taylor Shkurham, Lake Stevens
Kristen Scott, Jackson
Natalie Campbell, Snohomish
Jessica Lambourn, Kamiak
Sam Mutolo, Jackson
Jessica Lambourn, Kamiak
Shyleh Shamrock, Snohomish
Kyla Goodwin, Cascade
WESCO 3A NORTH
FIRST TEAM
Pitchers
Maddie MacLean, sr., Arlington
Emma London, jr., Stanwood
Sydney Taggart, jr., Everett
Catcher
Rachel Christensen, fr., Everett
First base
Hannah Larsen, jr., Marysville Pilchuck
Second base
Megan Gordon, fr., Everett
Shortstop
Erin Gordon, jr., Everett
Third base
Shyne McKay, jr., Arlington
Outfield
Chloe Morgan, fr., Marysville Pilchuck
Kendall Fields, jr., Arlington
Bailey Formon, sr., Everett
Designated Hitter
Abi Otto, sr., Marysville Pilchuck
Utility
McKenzie Justice, fr., Marysville Pilchuck
SECOND TEAM
Pitcher
Kymber Devlin, sr., Marysville Getchell
Catcher
Alexa Findley, jr., Oak Harbor
First base
Sam McIntosh, sr., Arlington
Second base
Alyssa Crain, jr., Arlington
Shortstop
Chandler Bishop, jr., Arlington
Third base
Katie Barrett, fr., Marysville Pilchuck
Outfield
Gabby Koehler, jr., Everett
Teagan Miller, soph., Stanwood
Amanda Givens, soph., Stanwood
Designated Hitter
Jennifer Kellogg, sr., Arlington
Utility
Tricia Sarns, jr., Oak Harbor
Chloe Brown, jr., Stanwood
HONORABLE MENTION
Jordan Willard, Marysville Pilchuck
Della Willen, Marysville Getchell
Alexis Rutter, Everett
Ashlyn Sievers, Marysville Getchell
Davis Kuhlman, Stanwood
WESCO 3A SOUTH
FIRST TEAM
Pitchers
Sam Gregoryk, jr., Meadowdale
Dasia Lester, soph., Lynnwood
Catcher
Emma Helm, soph., Meadowdale
First Base
Megan Baker, jr., Lynnwood
Second Base
Kendra Cooper, soph., Edmonds-Woodway
Short Stop
Nina Kim, sr., Glacier Peak
Hailey Costello, sr., Meadowdale
Third Base
Maddie Morgan, soph., Lynnwood
Outfield
Jeralyn Pasoquen, sr., Shorecrest
Aurora Ellison, sr., Glacier Peak
Kaitlin Webster, jr., Meadowdale
Kira Doan, soph., Mountlake Terrace
Designated Hitter
Haili Taylor, sr., Meadowdale
Utility
Ebony Harrison, jr., Shorewood
SECOND TEAM
Pitchers
Julia Reuble, jr., Meadowdale
Mariah Woolery, fr., Edmonds-Woodway
Catcher
Emma Bollinger, sr., Glacier Peak
First Base
Taylor Jones, jr., Edmonds-Woodway
Second Base
Jocelyn Matheny, sr., Glacier Peak
Shortstop
Moni Jackson, sr., Edmonds-Woodway
Third Base
Abbie Winkler, fr., Glacier Peak
Outfield
Abby Doney, jr., Glacier Peak
Sammy Harter, sr., Mountlake Terrace
Designated Hitter
Kendall Adams, jr., Shorewood
Utility
Jazz Zenk, fr., Mountlake Terrace
HONORABLE MENTION
Gabby Calhoun, Mountlake Terrace
Ciara Ortiz, Edmonds-Woodway
Hannah Wilcox, Mountlake Terrace
Olivia Nolan, Shorecrest
Kaileigh Harthun, Lynnwood
Hannah Jorgensen, Shorecrest
Lauren Niksic, Glacier Peak
Ivy Uppington, Shorecrest
Talk to us
> Give us your news tips.
> Send us a letter to the editor.
> More Herald contact information.